Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga. IV–V d.

30,52€
35,90€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 296
  • ISBN 9786094701504

Knygos „Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga. IV–V d.“ aprašymas

Šią „Lietuvos istorijos“ knygą istorikai Alfredas Bumblauskas ir Mangirdas Bumblauskas, kaip ir pirmąsias tris, skiria jauniesiems skaitytojams. Kviečia juos išeiti iš pamokos ribų ir pasinerti į nuodugnesnius Lietuvos istorijos tyrinėjimus. Moko kritiškai vertinti nusistovėjusias tiesas, patiems ieškoti atsakymų į keliamus klausimus. Be abejonės, ši knyga bus įdomi ir suaugusiesiems, girdėjusiems iš šeimos vyresniųjų ar net patiems patyrusiems knygoje aprašomus Lietuvos istorijos įvykius.

Ši knyga yra ankstesnių trijų dalių tęsinys. Ją sudaro dvi dalys: IV dalis „Nuo siaubo ir teroro per nuobodybę prie trispalvių jūros“ ir V dalis „Kovo 11-osios Lietuva – mūsų laikas“. Taigi IV dalis prasideda pasakojimu apie sovietinę Lietuvos okupaciją 1940 m. birželio 15 dieną ir baigiasi 1990 m. kovo 11-osios išvakarėmis. V dalis prasideda Nepriklausomybės Atkūrimo Aktu ir baigiasi šiomis dienomis.

Žvilgsniu aprėpdami visą Lietuvos istoriją autoriai daro įkvepiančią išvadą: šiandienė Lietuva – mūsų laikas ir su trispalve, ir su lietuvių kalba, ir su Vilniumi, ir su laisve bei draugais Europos Sąjungoje ir gynybinėje organizacijoje NATO.

Rašyti apie pastarųjų trijų dešimtmečių Lietuvos valstybės istoriją nėra lengva, bet įdomu skaityti, kokius netolimos praeities ir netgi šių dienų įvykius autoriai laiko svarbiausiais, keitusiais Lietuvos veidą ir vertais paminėti.

Kaip ir ankstesnėse dalyse, šiose apstu įdomių ir negirdėtų ar primirštų mūsų krašto istorijos faktų, iliustruojamų nematytais vaizdais, amžininkų atsiminimais, ekspertų vertinimais.

Penkios Lietuvos istorijos dalys, išleistos keturiomis knygomis, siekia prisidėti prie visapusiško jauno žmogaus formavimosi, nes domėjimasis artimos aplinkos, savo krašto istorija yra tapęs neatsiejama šio proceso dalimi.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti